Usługi dendrologiczne i arborystyka

Oferta usług dendrologicznych i arborystycznych

RHJ ENVIRONMENT SP. Z O.O.

Oferta

Zajmujemy się kompleksowymi pracami z dziedziny arborystyki, wycinki i pielęgnacji drzew. W prawidłowy i bezpieczny dla drzew, budynków i ludzi sposób zabezpieczamy drzewa przed upadkiem czy rozłamaniem, oceniamy stan zdrowotny drzew, wykonujemy odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne w obrębie korony drzew, a w sytuacjach koniecznych – wycinamy drzewa (również te rosnące w najbardziej niedostępnych miejscach). Jako profesjonaliści, na życzenie klienta przeprowadzamy również wszelkie postępowania prawno-administracyjne dotyczące usunięcia drzew i krzewów.

Wykonujemy opinie dendrologiczne pomników przyrody i drzew w obiektach zabytkowych. Wykonujemy nadzory dendrologiczne. Obejmują one kontrolę nad poprawnym przebiegiem inwestycji pod względem ochrony zieleni, zabezpieczeniem drzew, a także pielęgnacją i utrzymaniem terenów zieleni w zakresie zgodnym z dokumentacją projektową oraz obowiązującymi normami i wiedzą. Inwentaryzacja przyrodnicza, której efektem jest dokumentacja określająca stan szaty roślinnej na danym terenie, składa się z części opisowej oraz graficznej. Zawiera spis gatunkowy i ilościowy roślin, ich parametry oraz oceną stanu zdrowotnego, dokładną lokalizację zieleni wraz z jej numeracją, a także dokumentację fotograficzną. Dodatkowym elementem inwentaryzacji dendrologicznej jest gospodarka drzewostanem.

To klasyfikacja zinwentaryzowanej roślinności do pozostawienia, pielęgnacji lub usunięcia z podaniem uzasadnienia np. kolizja z planowaną inwestycją, zły bądź dobry stan zdrowotny. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie arborystyki i dendrologii w woj. dolnośląskim i na terenie kraju.

Usługi dendrologiczne i arborystyka

 

 

Pielęgnacja i wycinka drzew

 

 

Projektowanie zieleni przydomowej i publicznej

Fachowość, wiedza i doświadczenie

Osoby zatrudnione, a także nasi podwykonawcy posiadają odpowiednie przeszkolenie, wiedzę i doświadczenie w oferowanych usługach. Współpracujemy wyłącznie z wykwalifikowanymi specjalistami mogącymi udokumentować swoje doświadczenie branżowe m.in. z arborystami ETW (European Tree Worker), Certyfikowanymi Inspektorami Drzew, geodetami i firmami ogrodniczymi z co najmniej dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku.

WYSOKIEJ JAKOŚCI, SPECJALISTYCZNY SPRZĘT

Posiadamy specjalistyczny sprzęt umożliwiający szybkie i sprawne wykonanie robót terenowych, m.in. wysokościomierze leśne Nikon Forestry Pro do pomiarów parametrów drzew, dalmierze Leica Disto S910 do wykonywania precyzyjnych map terenowych, oprogramowanie CAD, świdry przyrostowe czy atestowane taśmy miernicze.

PROFESJONALIZM i NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Nasze prace realizujemy na podstawie opracowań Instytutu Drzewa, w tym w oparciu o Standardy Inspekcji i Diagnostyki Drzew, Standardy Cięcia i Pielęgnacji Drzew, stale poszerzamy naszą wiedzę w zakresie dendrologii i arborystyki poprzez uczestnictwo w wybranych szkoleniach, seminariach i kursach.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA, RZETELNOŚĆ, TERMINOWOŚĆ

Oferujemy kompleksową obsługę w branży architektury krajobrazu, w szczególności w dendrologii i arborystyce, a więc dziedzinach szczególnie skupionych wokół zagadnień związanych z zielenią wysoką – drzewami i krzewami. Naszym priorytetem jest jakość, rzetelność i terminowość. Zadowolenie naszych Klientów drogą do sukcesu.

Potrzebujesz czegoś innego?

Potrzebujesz maszyny, której nie mamy w ofercie? Napisz do nas!